Halil İbrahim Gürbüz kimdir?
Kim kimdir?

Halil İbrahim Gürbüz kimdir?

İnternet Medya -
Ankara'nın Bala Belediye Başkanı'dır. 1962 doğumlu Halil İbrahim Bala 2016 yılında hayatını kaybetti.

1962 Balâ Doğumlu İlk, Orta ve Lise Öğrenimini Bala'da Tamamlamıştır. Askerlik Görevinin Ardından Emniyet Teşkilatında Göreve Başlamıştır. 20 Yıl Hizmet Verdiği Bu Teşkilattan 2004 Yılında Balâ Belediye Başkanlığına Aday Olmak İçin Görevinden İstifa Etmiştir. Yapılan Seçimlerin Ardından Balâ Belediye Başkanlığı Görevine Seçilmiştir.

Halâ Balâ Belediye Başkanlığı Görevini Yürütmektedir. 2014 Yılı Adalet ve Kalkınma Partisi Balâ Belediye Başkanlığına Aday Adayı Olmuş ve Adalet Kalkınma Partisinden Aday Olarak Seçilmiştir. 2014 Mart Yerel Seçimlerinde Tekrar Balâ Belediye Başkanı Olarak Seçilerek 3. Dönem Balâ Belediye Başkanlığına Devam Etmektedir.

Evli ve 5 Çocuk Babasıdır.

TRAFİK KAZASI VE VEFATI

Bala'da bir dönem MHP'den belediye başkanlığı yapan, ikinci dönemde partisinden isitifa edip Ak Parti'ye geçen ve 3 dönem üst üste ilk kez kazanan Belediye Başkanı olan Halil İbrahim Gürbüz, 6 Ekim 2015 tarihinde Gölbaşı İlçesi yakınlarında İncek Bulvarı'nda kendisinin kullandığı makam aracı, TIR ile çarpıştı.

Kaldırıldığı hastanede uzun süredir fizik tedavi görüyordu. Başkan Gürbüz, tedavi gördüğü hastanenin yoğun bakımında kurtarılamadı ve 5.5 aylık yaşam savaşını kaybetti.

Bala, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in de aralarında bulunduğu siyaset, sanat, iş dünyası ve Bala halkının katıldığı cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.