İlkem Şahin kimdir?
Kim kimdir?

İlkem Şahin kimdir?

İnternet Medya -
1977 doğumlu İlkem Şahin, özellikle Obama'nın ardından Clinton'ın başkanlık kampanyasını yürütmesiyle tanınıyor.

İlkem Şahin, 39 yaşında genç bir işadamı. University of Houston'da ekonomi okuduktan sonra finans üzerine yüksek lisans yapmış ve 30 yaşında Türkiye'ye dönmüş. Türk-Amerikan Platformu Kurucu Başkanı olan İlkem Şahin, ABD başkanlık seçimlerinde Obama kampanyasının Türkiye başkanlığını yapmış.

Hem özel şirketlerde çalışarak hem de kendi şirketlerini kurmak ve yönetmek suretiyle Amerika'da 10 yıllık iş deneyimi edindikten sonra Türkiye'ye dönmüş ve tekstil, enerji, petrol, bilişim, inşaat, turizm ve tarım alanlarında faaliyet gösteren aile şirketlerinin yönetiminde bulunmaya başlamıştır. İş Holding yönetim kurulu üyesidir.  Kurumsal olarak vizyonu, Türkiye'de istihdamın arttırılmasına yönelik üretim yatırımları ve insan kaynaklarını en iyi şekilde değerlendiren yenilikçi bakış açısı ile ile Ar-Ge çalışmalarına öncelik vermektir. Bu prensiplerden hareketle kurduğu Inosol Enerji, Türkiye'nin ilk yerli güneş tarlasının tasarımını ve üretimini yapan tek firmadır.

Surinam Fahri Konsolosu, TÜSİAD üyesi, TÜSİAD Transatlantik Çalışma Grubu Başkanı, Türk - Amerikan Platformu Kurucusu, Türk ? Alman İş Konseyi üyesi, Stratejik ve Uluslararası Etüdleri Merkezi (CSIS) ve Galatasaray Spor Kulübü üyesidir.

Eğitimini Amerika'da 'Finansman' ve 'Ekonomi' üzerine University of Houston'da ve RICE Universitesi'nde çift Anadal yaparak tamamlamıştır. Yine Amerika'da University of St. Thomas'ta 'Finansman' üzerine master yapmıştır.

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.