İmamoğlu - Küçükkaya Görüşmesi İçin İlk Yorum
Siyaset

İmamoğlu - Küçükkaya Görüşmesi İçin İlk Yorum

İnternet Medya -
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım, CHP adayı İmamoğlu ve İsmail Küçükkaya'nın açık oturum öncesi otelde gizlice buluşması için "Yüz yüze buluşma gayriahlaki bir durumdur. Bu felakettir "dedi.

İstanbul adayı ile moderatör İsmail Küçükkaya'nın ortak yayından 3 gün önce Taksim'de bir otelde buluştuğu ortaya çıktı. İkilinin sır gibi saklanan görüşmesi akıllara 'CHP adayı soruları mı aldı' sorusunu getirirken bugün Ordulular buluşması sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan görüşme için ' Bir araya gelmiş olması gayri ahlaki bir durum. Bunun gizlenmesi ise felakettir' ifadelerini kullandı.

Yıldırım'ın açıklamaları şöyle;

'GÖRÜŞMELERİ GAYRİ AHLAKİ, GİZLEMELERİ FELAKETTİR'

'Rakibimizin danışmanlarıyla birlikte yapılacak programın moderatörüyle programdan önce bir araya gelmiş olması gayri ahlaki bir durum. Bunun gizlenmesi ise felakettir.

'BANA GÖRÜŞME TALEBİ GELMEDİ'

Madem bir yayın var beraber bir yayın var. İki aday var. Bir adayla görüşüp konuşulması, diğer adaydan bunun esirgenmesi, konuşulmamasının ne anlama geldiğini kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Bana Küçükkaya'dan yüz yüze görüşme talebi gelmedi. Önemli olan orada görüşülmesi, bana bir teklif gelmemesi ve bunun gizlenmesi açıkça bir eşitsizlik ve gayri ahlaki bir durumdur

'RAKİBİMDEN CEVABINI BEKLİYORUM'

Böyle bir görüşmeyi neden benimle ve kamuoyuyla paylaşmadınız? Bunun cevabını rakibimden bekliyorum. İkincisi moderatör 2-3 dakika sürdü dedi bu görüşme için. Gerçekte ne kadar sürdü onun da cevabını bekliyorum.'

NE OLMUŞTU?

İsmail Küçükkaya ile 'nun canlı yayın öncesi Taksim'de görüştükleri ortaya çıktı. Buluşmayı İmamoğlu'nun danışmanı Murat Ongun da doğruladı.

Görüşmeyi doğrulayan Küçükkaya, 'İmamoğlu ile 2-3 dakika görüştüm. Yıldırım'ın danışmanları ile de görüştüm' dedi.

Binali Yıldırım'ın danışmanından sert tepki

Moderatör İsmail Küçükkaya'nın 'Yayın öncesi Yıldırım'ın danışmanını aradım' ifadesine yanıt veren Sertbaş, 'İsmail Küçükkaya'nın İmamoğlu'nun danışmanıyla görüştüğü duyumunu aldım. Bunun üzerine ben onu aradım. Küçükkaya beni aramadı' dedi. Sertbaş, 'Cumartesi akşamı bana gelen bir duyumda İsmail Bey'in Marmara Oteli'nde Ekrem Bey'le görüştüğü şeklinde duyum geldi. Bunun üzerine gece İsmail Bey'i ben aradım. O beni aramadı' dedi.

Sertbaş, Küçükkaya ile gerçekleştirdiği görüşmeyle ilgili şu ifadeleri kullandı:

Madem ile görüştün de Binali Bey'le niye görüşmedin? Sayın başkanımızın moderatörlük açıklandıktan sonra hayırlı olsun görüşmeleri olmuştu. Kendisi Binali Bey'le bunun üzerine 4-5 dakikalık bir telefon görüşmesi yaptı.

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.