Güncel
6 Mayıs 2021 Perşembe

Onlarca mültecinin yurda böyle giriş yaptığı iddia edildi

Van'ın sınır köylerine yürüyerek Türkiye'ye giriş yapmaya çalıştığı iddia edilen mültecilerin görüntüleri sosyal medyanın gündemine bomba gibi oturdu.
Onlarca mültecinin yurda böyle giriş yaptığı iddia edildi
Sosyal medyada yayılan bir video ülke gündemine oturdu. Gazeteci Ruşen Takva, sosyal medya üzerinden yüzlerce mültecinin koşarak Türkiye sınırına doğru geldiğini iddia etti. İddiaya göre, yüzden fazla mülteci, Van'ın sınır köylerinden yürüyerek Türkiye'ye giriş yapıyor. Ancak askerleri gören mülteciler koşarak geri dönüyor.

YAKALANMAMAK İÇİN SINIRA DOĞRU KAÇIYORLAR'
Ruşen Takva, Twitter üzerinden paylaştığı görüntülerde, 'Yüzden fazla mülteci, Van'ın sınır köylerinden yürüyerek Türkiye'ye giriş yapmak istedi. Türk askerleri bu kez geri gönderdi, ancak her gün binden fazla mülteci, Türkiye'ye kaçak yollardan giriş yapıyor ve saatlerce yürüyerek kent merkezlerine ulaşıyor. Afganistan, Pakistan ve Bangladeş uyruklu yüzlerce mülteci, askerlere yakalanmamak için sınıra doğru kaçıyorlar.' ifadelerine yer verdi.
Güncel

Günlük aşılamada peş peşe rekorlar kırılıyor

Aşılamada peş peşe rekor müjdelerini veren Bakan Koca dün akşam saatlerinde yaptığı paylaşımda , "Bugün 1,5 milyonuncu doz aşı, saat 21.43'te uygulandı. Aşı ordumuz, 2 saat 17 dakika içinde 82 bin 232 doz aşı daha yaptı." dedi