Ramazan

Ramazan ayında Fitre kimlere verilmelidir?

Ramazan ayından oruç ibadetinin yanı sıra maddi durumu yeterli olan Müslümanlar fitre verirler. Peki ?Fıtır sadakası? Fitre kimlere verilir? İşte Diyanet'in bu seneki Fitre fiyatı ve tüm merak edilenleri..

Ramazan

'Hileli tatlı'ya dikkat!

Yrd. Doç. Dr. Elvan Yılmaz Akyüz, baklava gibi şerbetli tatlıların doğru yerlerden satın alınmadığında sağlığı tehdit ettiğini bildirdi.

Ramazan

Bize düşen vazife...

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Twitter hesabından attığı tweetlerle tüm İslam aleminin gecesini kutlayarak, bugünün önemine değindi.

Ramazan

Hatay'da kardeşlik sofrası kuruldu

ABD, İngiltere, İspanya, Mısır, Lübnan, Ürdün, Filistin, Katar, Amman vatandaşları Hatay'ın Reyhanlı ilçesine sığınan Suriyeli bir ailenin evinde iftar açtı.

Ramazan

Onun döneminde zekat verilecek kimse kalmamıştı

Ömer b. Abdülaziz, zekatın amacına uygun yerlerde harcanması hususunda hassasiÖmer b. Abdülaziz, zekatın amacına uygun yerlerde harcanması hususunda hassasiyet göstererek sosyal adalyet göstererek sosyal adaletin sağlanması için önemli adımlar atmıştır.

Ramazan

Diyanet amca izin verdi

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, camilerin kalpleri birleştiren birlik, bilgi ve kardeşlik mekanı olduğunu vurguladı.

Ramazan

Bir kilometrelik iftar sofrası

Kastamonu'da, bir kilometre uzunlukta kurulan sofrada 3 bin kişi orucunu açtı. Her sene geleneksel hale getirilen iftar sonrası ramazan etkinlikleri gerçekleştirildi.

Ramazan

İslam'da uhuvvet bilinci

İslam'da kardeşlik bilinci demek olan uhuvvet, aynı dine mensup olmanın getirdiği şerefi ve sorumlulukları bölüşmektir.

Ramazan

Erciyes yaylalarında Ramazan

Hayvanlarını otlatmak için 3 bin 917 rakıma sahip Erciyes Dağı'nın eteklerini tercih eden yaylacıların zorlu günlük işlerini, ramazan ayında serin dağ havası kolaylaştırıyor.

Ramazan

Raylar üzerinde iftar

Muş'ta, demiryolu işçileri, ramazan ayında öğleden sonra başladıkları mesailerini gece yarısına kadar sürdürüyor.

Ramazan

En uzun orucu tutuyorlar

İzlanda'da oruç yaklaşık 22 saat sürüyor. İmam Uvlani, "Her ne kadar saatler uzun olsa da Müslümanlar burada bir araya geldiğinden orucun uzunluğunu hissetmiyorlar." dedi.