Kültür
5 Aralık 2019 Perşembe

Türk Kahvesi UNESCO listesine alındı

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de devam eden UNESCO komite toplantısında Türkiye tarafından önerilen Türk kahvesinin "temsili listeye" alınmasına karar verildi.
Türk Kahvesi UNESCO listesine alındı
Toplantıya Türk heyetiyle katılan Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Doç.Dr.Ahmet Arı basın mensuplarına yaptığı açıklamada , Türk kültüründe Büyük yeri olan Türk kahvesinin listeye alınmasından dolayı büyük gurur duyduklarını belirtti.
Türk kahvesi ile listedeki Kültür Öğesinin 11 e çıktığını belirten Arı, bu sayının yeterli olmadığı ifade etti.
Türkiye'nin bir sonraki sene için yeni hedefinin Ebru Sanatı olduğu öğrenildi.
Kültür

Uzun Hikaye konusu ve oyuncu kadrosu…

Bir edebiyat eserinden uyarlanan uzun hikayede önemli isimler rol alıyor. 2012 yılında vizyona giren film televizyon ekranlarında yayınlandığı dönemlerde ilgi görmeye devam ediyor.

Kültür

Son 2 ayda en çok kitap alan şehirler belli oldu

Türkiye'deki koronavirüs salgını sürecinde 11 Mart'tan bu yana 2 aylık verileri inceleyen BKM Kitap, bu süreçte en fazla kitap alışverişi yapan şehirleri İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Kocaeli, Antalya, Mersin, Konya, Adana, Kayseri olarak açıkladı.

Kültür

Yıldırım, Önder Kültür Ödül Töreninde Konuştu

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği tarafından tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kültür Sanat Ödülleri Töreni, Harbiye'deki Cemal Reşit Rey Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Törene TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın ve