Teknoloji
8 Haziran 2021 Salı

Verimlilik ve Teknoloji Fuarı başlıyor

Türkiye Verimlilik Vakfı tarafından düzenlenen Verimlilik ve Teknoloji Fuarı, bu yıl 9-12 Haziran tarihleri arasında ATO Congresium'da gerçekleşecek. Fuar, tüm sektörlerdeki son teknoloji ürünleri ziyaretçiler ile buluşturacak.
Verimlilik ve Teknoloji Fuarı başlıyor
Türkiye Verimlilik Vakfı tarafından düzenlenen ve geçmiş yıllarda teknoloji meraklılarının uğrak noktalarından biri haline gelen Verimlilik ve Teknoloji Fuarı, bu yıl 9-12 Haziran tarihleri arasında ATO Congresium’da gerçekleşecek.“İleri Teknolojiler” temasıyla gerçekleşecek fuarda, başta savunma sanayi olmak üzere, eğitim, enerji, tarım, iletişim, ulaşım ve sağlık sektörlerindeki akıllı çözüm teknolojilerinin katılımcılarla paylaşılması amaçlanıyor.
Her yıl olduğu gibi bu yıl da teknolojik ürünlerin sergilenmesi, geniş kitlelere ulaştırılması ve verimlilik alanında farkındalığın artırılması da öncelikler arasında.Yerli ve yabancı şirketlerin bir araya geleceği etkinlikte dikkat çeken katılımcılardan biri de bu yılın başında kurulan Cerebrum Tech olacak.
Cerebrum Tech’in ana iş alanlarını 7 odak teknoloji oluşturuyor. Bunlar; yapay zekâ, veri analitiği, robotik, blok zinciri, uygulama geliştirme, AR/VR teknolojileri ve siber güvenlik.Fuar alanında özellikle AR/VR, IoT, yapay zeka ve görüntü işleme teknolojilerinin tanıtımını yapacaklarını belirten Cerebrum Tech Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. R. Erdem Erkul, “Uzun bir süre sonra ilk kez Verimlilik ve Teknoloji Fuarı sayesinde teknoloji meraklılarıyla bir araya geleceğiz. Öncelikle bunun için oldukça heyecanlı olduğumu belirtmek isterim. Bu fuar vesilesiyle, geliştirdiğimiz çözümleri, teknoloji meraklıları ve ilgilileriyle bir araya getireceğiz. Özellikle AR/VR teknolojileri üzerine çözümlerimizle fuar katılımcılarına bu teknolojileri deneyimleme fırsatı sunacağız. Tüm teknoloji meraklılarını ve genç arkadaşlarımızı standımızda ağırlamaktan mutluluk duyacağız” dedi.
Teknoloji ve Verimlilik Fuarı 9-12 Haziran tarihlerinde 09:30-19:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Kaynak: Verimlilik ve Teknoloji Fuarı açılıyor
Teknoloji

Akbank tekrar hizmete açıldı!

Sisteminin çökmesi nedeniyle 2 gündür binlerce müşterisini mağdur eden Akbank'ta internet ve mobilin devreye girmesiyle birlikte tüm kanallar yeniden hizmete açıldı.

Teknoloji

Apple, iOS 15'i tanıttı!

Apple'ın her yıl düzenlediği Dünya Geliştiriciler Konferansı'nda iOS 15 tanıtıldı. iOS 15 ile gelen özellikler arasında Android ve Windows kullanıcıları FaceTime aramalarına katılabilecek olması da var.

Teknoloji

Twitter'ın yeni özelliği

Twitter'la ilgili bilgileri önceden kamuoyuyla paylaşmasıyla bilinen "Jane Manchun Wong" hesabından son olarak super follow'la ilgili detaylar geldi. İşte Twitter'ın sene başında tanıttığı super follow özelliğiyle iligli merak edilen detaylar...